Derekegyház időjárása
+21°C
Sat
+13°C

2017.07.14-én este telefonos bejelentés érkezett arról, hogy nagy mennyiségű, híg, szerves trágya került a Kórógy vizébe.

A Derekegyházi Polgárőr Egyesület segítségével néhány tagunk késő este a helyszínre érkezett, vízmintákat vettek.

A szükséges intézkedéseket megtettük, a szennyeződés ügyében a Szentesi Rendőrkapitányság nyomozást indított.

Jelenlegi -nem hivatalos forrásból származó- információink szerint a víz minősége öntözésre alkalmas, a kifogott halak fogyasztása NEM tilos.

A szennyeződés mértékéről, a helyszínen vett vízminták vizsgálati  eredményéről hivatalos, pontos információt csak az eljárás lezárását követően ad ki a rendőrség.

Kérjük a horgászokat, hogy amennyiben szennyezést, vagy a normálistól eltérő eseményt, esetlegesen nagyobb mennyiségű halpusztulást tapasztalnak jelezzék felénk.

Elérhetőségeink:

Kóbor Géza elnök 30/455-4117